1. Krem z filtrem tylko latem i to w słoneczne dni.
Oooo czyli jak zasłonie sobie oczy to zniknę :)
Nie mam pojęcia skąd ten mit się bierze. Pewnie dlatego że opalamy się tylko latem. Otóż kremy z filtrem powinno stosować się cały rok. Słońce jest cały rok i w każdą pogodę, to że jest schowane z chmurami nie znaczy, że go nie ma i że nie ma promieniowania.
2. Kremy dobiera się do wieku.
No to oczywiste przecież, że jak dziś skończę 30lat to od jutra muszę krem zmienić. No i oczywistym jest, że czterdziestolatka nie ma pryszczy.
To kolejny chwyt marketingowy. Krem dobiera się rodzaju skóry! nagle na rynku całe zatrzęsienie kremów do cery 20+,25+, 30+, 35+, 40+, 50+ itp.itd... Kurka toż to zwykły chwyt marketingowy. To kiedy pojawiają się zmarszczki, zależy od genów, od tego jak się dożywiamy, jaki tryb życia prowadzimy, jak dbamy o skórę i jaki typ skóry mamy.
3. Stosując kremy przeciwzmarszczkowe za wcześnie rozleniwiamy skórę
Serio, serio w to wierzycie? W jaki sposób skóra się rozleniwia? Serio myślicie, że kremy to "odżywcze bomby" - skoro tak to czemu botox robi taką furorę?Gdyby kremy były takie odżywcze i tak działające to nikt nie miałby zmarszczek.
4. Tłustej skóry się nie nawilża
No tak, bo tłuszcz to to samo co woda. "Odtłuszczanie" skóry tłustej może powodować silne uszkodzenia bariery lipidowej i prowadzić do podrażnień, ściągnięć skóry itp... nie oznacza to, że skóra miej się przetłuszcza oznacza to, że jest odwodniona i nie ma się co cieszyć bo lepiej wtedy widać zmarszczki.
5. Magiczny kolagen
Ja nie wiem skąd się to bierze, że te kremy z "rybim kolagen" są tak osławione . Po pierwsze kolagen w naszej skórze znajduje się w najgłębszej (trzeciej) warstwie naskórka czyli tkance podskórnej. Kolagen jako substancja ma duże cząsteczki i nie są one w stanie przeniknąć przez dwie warstwy naskórka, żeby dotrzeć do tkanki podskórnej. Kolagen ma dobre właściwości wiązania wody, pozostają na powierzchni skóry po prostu ją dobrze nawilża, na dobrze nawilżonej skórze zmarszczki są mniej widoczne.
No zastanówcie się, czemu chirurgia plastyczna robi taką furorę?
6. Najlepiej stosować kosmetyki jednej linii co tylko wtedy osiąga się najlepsze rezultaty
Kolejny chwyt marketingowy. To że krem na noc jakieś serii nam pasuje, nie znaczy, że tonik czy krem na dzień też będzie. To świetny pomysł producentów kosmetyków żeby wmówić klientowi, że tylko cała seria stosowana jednocześnie daje najlepsze rezultaty gdyż się "dopełnia". Nie twierdzę, że cała seria komuś nie będzie bardzo dobrze służyć, ale nie oznacza to że używając produktów innej linii nie osiągniemy lepszych rezultatów.
7. Jak preparat do mycia się nie pieni to nie myje
No tak od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni do piany. Piana zazwyczaj oznacza, że w szamponie jest sporo detergentów, które mogą wysuszać naszą skórę. Często również detergenty są "łagodzone" substancjami tłuszczowymi, które to substancje powodują zmniejszenie się ilości piany.
8. Szampon dobieramy do rodzajów włosów
Nooooo ... tylko co on (szampon znaczy) ma nam z tymi włosami zrobić?
Szampon dobieramy do rodzaju skóry głowy. W jaki sposób szampon, który ma kontakt z naszymi włosami przez jakąś minutę ma np. dodać włosom objętości, nawilżyć je, czy zatrzymać w nich barwnik z farby? Szampon ma oczyścić skórę głowy i pozbyć się np. środków do stylizacji włosów.
Ciepła woda podczas mycia otwiera łuskę włosa, szampon "zabiera" z nich brud, odżywka powinna tą łuskę zamknąć. Łuskę zamyka również niskie pH - stąd włosy przepłukane płukanką octową tak się błyszczą.
9. Im rzadziej myjesz włosy tym lepie.
Włosy powinno się myć wtedy kiedy tego wymagają. Np. nadmiar sebum może powodować obciążenie włosów i ich wypadanie.
10. Odżywki nałożone od polowy włosów też odżywiają
Otóż nie. Takie odżywki zamykają właśnie łuski, "wypełniają" braki, tworzą warstwę chroniącą przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego itp... ale nie odżywiają. Żywa cześć włosa znajduje się w skórze głowy. To tam mają docierać substancje odżywcze. Włos jest jak deska, nie da się jej odbudowa jak się zrobi dziura, można ją zakleić, wypełnić, zakonserwować, ale nic poza tym.
Pewnie znalazło by się jeszcze wiele, wiele takich perełek tylko te jakoś najbardziej rzuciły mi się w oczy
źródło zdjęć: internet